FC Eindhoven heeft de laatste thuiswedstrijd van het seizoen niet weten te winnen. Jong AZ was met 2-4 te sterk in het Jan Louwers Stadion. Namens de Blauwwitten waren Boris van Schuppen en invaller Tyrese Simons trefzeker.
Voor Maarten Peijnenburg was de wedstrijd extra speciaal. De mandekker maakte eerder deze week bekend te stoppen met profvoetbal, maakte vandaag zijn laatste profminuten in het Jan Louwers Stadion en nam afscheid van de trouwe Blauwwitte aanhang.
De eerste kans van de wedstrijd was voor de Alkmaarders. Ro-Zangelo Daal legde in de vierde minuut aan, maar de aanvoerder schoot de bal over het doel van Jorn Brondeel. Slechts een minuut later volgde er nog een kans voor de ploeg van Lee-Roy Echteld, maar deze keer lag de Belgische doelman in de weg en wist hij het gevaar te sussen. In de negende minuut werd de Blauwwitte thuisploeg voor het eerst ook écht gevaarlijk. Het leidde direct tot resultaat: Boris van Schuppen schoot de 1-0 tegen de touwen op aangeven van Rangelo Janga.
De vroege voorsprong in de maak; Rangelo Janga kopt de bal richting de niet-zichtbare Boris van Schuppen
Ondanks de vroege achterstand voor Jong AZ, wisten de Alkmaarse beloften behoorlijk wat kansen te creëren. In de veertiende minuut was Jorn Brondeel opnieuw op zijn hoede en keerde hij een poging van Jayen Gerold. Een klein kwartier later leek Tibo Persyn een Blauwwitte uitbraak vanaf eigen helft in te gaan zetten, maar werd hij gestuit door Jeremiah Esajas. Scheidsrechter Stan Teuben twijfelde geen seconde en haalde in de 28e minuut voor het eerst de gele prent tevoorschijn.
Het volgende wapenfeit was wederom afkomstig van Jong AZ. De bal werd vanaf de linkerzijde voorgegooid maar, gelukkig voor FC Eindhoven, belandde een volley van Jurre van Aken snoeihard op de lat. Slechts een minuut later was het dan alsnog zover en kwam de bezoekende partij op een gelijke stand: Sem van Duijn werkte de bal van dichtbij binnen en laat doelman Jorn Brondeel hiermee kansloos. De beloften van AZ bleven het Eindhovense doel opzoeken wat resulteerde in een voorsprong voor de uitploeg: Ro-Zangelo Daal was trefzeker vanuit een vrije trap, waarbij hij de bal om de muur krulde en de ruststand op 1-2 bepaalde.
In de eerste tien minuten na rust hielden beide ploegen elkaar in balans en volgden er geen echte kansen. In de 57e minuut was het eerste offensieve gevaar en feit, waar Rio Robbemond aan Alkmaarse zijde de trekker overhaalde. Doelman Brondeel stond ook ditmaal in de weg en voorkwam hij een derde tegentreffer. Na ruim een uur spelen was het eerste Blauwwitte gevaar in de tweede helft een feit: na voorbereidend werk van Joey Sleegers wilde Sven Blummel afwerken, maar zijn inzet werd geblokt. Twintig minuten voor tijd vergrootte Jong AZ de marge. Na een actie van Ro-Zangelo Daal viel de bal via de kluts, met als laatste station Jorn Brondeel, binnen: 1-3.
Daan Huisman passt, met Rio Robbemond in de buurt
Een klein kwartier voor tijd wisselde FC Eindhoven driemaal en kwam, onder andere, Maarten Peijnenburg in het veld. Hiermee speelde de 28-jarige centrumverdediger officieel zijn laatste thuisduel voor de Blauwwitten. Vijf minuten voor tijd wist invaller Tyrese Simons de spanning terug te brengen door vanaf de linkerkant naar binnen te komen en in de verre hoek raak te schieten. Heel lang heerste de spanning alleen niet. Sem van Duijn maakte twee minuten later zijn tweede treffer van de avond en bepaalde hiermee de einduitslag op 2-4.
Volgende week speelt FC Eindhoven de laatste competitiewedstrijd in de Keuken Kampioen Divisie. In Kerkrade is Roda JC om 20.00 uur de tegenstander. Kaarten voor dit duel zijn hier te verkrijgen.
FC Eindhoven – Jong AZ 2-4 (1-2) 9. Boris van Schuppen 1-0, 35. Sem van Duijn 1-1, 42. Ro-Angelo Daal 1-2, 72. Jorn Brondeel 1-3 (eigen doelpunt), 85. Tyrese Simons 2-3, 87. Sem van Duijn 2-4. Scheidsrechter: Stan Teuben. Geel: Tyrese Simons (FC Eindhoven), Jeremiah Esajas, Billy van Duijl (Jong AZ). Aantal toeschouwers: 3022.
FC Eindhoven: Brondeel; Persyn, Seedorf, Van Aarle (77. Peijnenburg), Douglas; S. Simons (77. Kwaaitaal), Van Schuppen, Huisman; Blummel (66. Deenen), Janga (77. Konings), Sleegers (66. T. Simons).
Jong AZ: Westerveld; Van Aken (89. Menu), Van Duijl, Schouten (63. Berkhout), Esajas (63. Toppenberg); Twisk, Robbemond, Splinter (63. Engel); Gerold (74. Smits), Van Duijn, Daal.
Fotografie FC Eindhoven Media | Luca Engelbracht
Joey Sleegers Terrence Douglas Rangelo Janga en Boris van Schuppen vieren de 1-0 voorsprong
Tibo Persyn haalt uit Tyrese Simons juicht, nadat hij vlak voor tijd de aansluitende 2-3 scoorde Voor Tyrese Simons was het zijn eerste treffer