FC Eindhoven verliest in Maastricht

Kevin van Veen maakte zijn eerste speelminuten voor FC Eindhoven

FC Eindhoven heeft in Stadion De Geusselt met 3-1 verloren van MVV Maastricht, dat vroeg in de wedstrijd met 2-0 op voorsprong kwam. In de blessuretijd van de tweede helft maakte de thuisploeg een derde treffer, waarna Rangelo Janga een strafschop benutte. Kevin van Veen maakte zijn eerste speelminuten voor FC Eindhoven.

Trainer Maurice Verberne kon, na de wedstrijd tegen FC Dordrecht geen beroep doen op Jorn Brondeel, Farouq Limouri, Terrence Douglas en Zakaria Haddaoui.

Snelle start
De eerste grote kans was voor FC Eindhoven. In een snelle omschakeling kwam Rangelo Janga vrij na een dieptepass van Edoly Lukoki, maar zijn schot werd geblokt door Lars Schenk. In de negende minuut was het wél raak aan de andere kant: Ilano Silva Timas kapte zich vrij en krulde de bal over Jort Borgmans, in de verre bovenhoek, 1-0. Vlak daarna incasseerde FC Eindhoven een tweede treffer. Via Siem de Moes belandde de bal ongelukkig in eigen doel: 2-0.

Dichtbij aansluiting
Na bijna een half uur speeltijd liet FC Eindhoven weer wat zien. Sven Blummel werd met een mooie pass bereikt en zijn voorzet schampte het hoofd van Rangelo Janga, die de paal raakte. De bal bleef rond het zestienmetergebied hangen, waarna meerdere schoten geblokt werden. Ook uit de daaropvolgende corner viel geen doelpunt. Beide ploegen kregen nog kansen, zodat de ruststand met 2-0 werd bereikt.

Weinig kansen
Na de pauze waren er aan beide kanten weinig grote kansen te noteren. Camil Mmaee zag zijn inzet gekeerd worden, terwijl aan de overkant Sven Blummel en Sven Simons naast schoten. Trainer Maurice Verberne probeerde het tij te keren met een aantal wissels. Niet alleen werd het veld uiteindelijk bezet door maar liefst drie spelers, Amir Bryson, Marlon van de Wetering en Owen Renfrum, die dit seizoen vanuit de eigen jeugd zijn overgekomen, ook Kevin van Veen mag zijn eerste minuten maken voor FC Eindhoven.

Toch gooide MVV Maastricht in de blessuretijd de wedstrijd definitief in het slot: Thijme Verheijen kopte hard de 3-0 tegen de touwen. In de allerlaatste minuut kreeg FC Eindhoven nog een penalty na een overtreding in het strafschopgebied. Rangelo Janga benutte deze kans en schoot de bal koel in de linkerhoek: 3-1. Daarmee werd de eindstand bepaald en bleven de punten in Maastricht.

Zaterdag 11 oktober speelt FC Eindhoven Stadion De Oude Meerdijk in Emmen tegen de plaatselijk FC. Kaarten voor dit duel, dat om 18.45 uur begint, zijn hier te verkrijgen.

MVV Maastricht – FC Eindhoven 3-1 (2-0) 9. Ilano Silva Timas 1-0, 13. Siem de Moes 2-0 (eigen doelpunt), 90+1. Thijme Verheijen 3-0, 90+4. Rangelo Janga 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: Niels Boel. Geel: Camil Mmaee, Stan van Dessel, Ilias Breugelmans (MVV Maastricht), Amir Bryson (FC Eindhoven). Aantal toeschouwers: 4000.

MVV Maastricht: Westerveld; Tran (65. Sy), Breugelmans (83. Zalan), Coomans, Schenk; Klaassen, Van Dessel (83. Kleinen); Kuipers (65. Braken), Basri, Timas (87. Verheijen); Mmaee.

FC Eindhoven: Borgmans; Essers (65. Renfrum), De Moes (75. Van de Wetering), Neeskens, T. Simons; S.Simons, Dorenbosch (65. Bryson), Huisman (86. Van Veen); Blummel, Janga, Lukoki (46. Mununga).

Fotografie FC Eindhoven Media | Luca Engelbracht