FC Eindhoven heeft de eerste ronde van de Eurojackpot KNVB-Beker niet weten te overleven. Op bezoek bij HSV Hoek leek de ploeg lang op weg naar een plek in de volgende ronde, maar in de laatste minuten van de verlenging ging het alsnog mis: 3-2 voor de thuisploeg. Daarmee komt er vroegtijdig een einde aan het bekertoernooi voor de Eindhovenaren.
Slechte start
De wedstrijd was nog maar net begonnen toen HSV Hoek al toesloeg. In de derde minuut schoot Sylvio Hage de bal achter Eindhoven-doelman Jort Borgmans: 1-0. Het eerste kwartier verliep stroperig voor beide ploegen, met weinig kansen. Een vrije trap van Sven Simons leverde via het hoofd van Clint Essers nog een mogelijkheid op, maar hij kreeg te weinig richting achter de bal.

Kevin van Veen
Eindhoven pakte in de loop van de eerste helft wat meer controle over de wedstrijd, maar kleine foutjes leidden regelmatig tot balverlies. Na 23 minuten kwam de beloning alsnog. Na een vrije trap kopte Rangelo Janga de bal door, waarna Essers ditmaal wel raak tikte: 1-1. Even later voorkwam Borgmans met een knappe redding op een schot van opnieuw Hage dat Hoek weer op voorsprong kwam.
Voorsprong met rust
Vlak voor rust draaide FC Eindhoven de wedstrijd volledig om. Een strakke voorzet van Daan Huisman werd knap binnengekopt door Janga, die de bal beheerst in de hoek werkte: 1-2. Met die stand gingen beide teams de kleedkamers in.
Na de rust kwam er iets meer dreiging van beide kanten. Een vlotte één-twee tussen Tyrese en Simons leidde tot een aardige aanval, maar de eindpass ontbrak. Borgmans stond vervolgens meerdere keren op de juiste plek, onder meer op een poging die richting de verre kruising ging.
Late gelijkmaker
HSV Hoek voerde de druk daarna verder op. Eindhoven kwam nog wel dichtbij via Daan Huisman, die net over schoot, en via invaller Hugo Deenen, die naast mikte. Toch viel de gelijkmaker alsnog in de slotfase: Gertjan Martens bracht de 2-2 op het bord en sleepte daarmee een verlenging uit het vuur.

Sven Simons en Dyon Dorenbosch
In de verlenging kreeg Eindhoven meteen een kans toen Kevin van Veen doorbrak aan de linkerkant, maar zijn voorzet leverde enkel een corner op. Borgmans onderscheidde zich opnieuw met een redding op een inzet van Hage. Aan de andere kant raakte Janga met een kopbal de paal.
Het laatste kwartier brak aan met kansen over en weer. HSV Hoek kreeg meerdere corners en FC Eindhoven loerde op de counter, maar beide teams misten scherpte in de afwerking. Tot de allerlaatste minuut. Toen was het alsnog raak: Din Sula zorgde voor de beslissende 3-2 en stuurde HSV Hoek naar de volgende ronde van de bekerwedstrijd.
Volgende week maandag speelt FC Eindhoven in Wijdewormer tegen Jong AZ, aanvang 20.00 uur. Kaarten voor dit duel zijn hier verkrijgbaar.
HSV Hoek – FC Eindhoven 3-2 nv (2-2, 1-2) 3. Silvio Hage 1-0, 23. Clint Essers 1-1, 41. Rangelo Janga 1-2, 88. Gertjan Martens 2-2, 120. Din Sula 3-2. Scheidsrechter: Kevin Puts. Geel: Hamza Bouirouchane, Din Sula, Wout den Engelsman, Gertjan Martens (HSV Hoek), Kevin van Veen, Terrence Douglas, Owen Renfrum, Hugo Deenen (FC Eindhoven). Aantal toeschouwers: 2500.
HSV Hoek: Standaert; De Poorter, Martens (106. Pengel), Den Engelsman, De Nooijer; Lion (66. Aelterman), Van Hauter, Bouirouchane; Delannoy (51. Hebbelinck), Schalkwijk (17. Sula), Hage (106. Steenpoorte).
FC Eindhoven: Borgmans; Essers (91. De Moes), Renfrum, Douglas, T. Simons; Dorenbosch (63. Deenen), Van Schuppen (46. Haddaoui/75. Van Veen), Huisman; Blummel (110. Bryson), Janga, S. Simons (106. Munsters).
Fotografie FC Eindhoven Media | Luca Engelbracht






















