De Goeie Foundation Update van Maart

In maart is er bij de FCE Foundation een nieuwe projectleider gestart. In deze maandupdate stelt hij zich voor. Ook blikken we terug op een editie van FC Straat met profvoetballers en ontvingen we een bijzonder mooie ingezonden brief. Benieuwd naar de inhoud daarvan? Lees dan snel verder!

Nieuwe projectleider stelt zich voor

Mijn naam is Lars Kemps, ik ben 24 jaar oud en woon in Best. Sinds 16 maart ben ik werkzaam als junior projectleider bij de FCE Foundation. In deze rol ben ik verantwoordelijk voor het ASML Schoolvoetbaltoernooi en Rug-dekking vanaf volgend seizoen. Daarnaast bied ik ondersteuning waar nodig binnen de organisatie.

Voorheen heb ik de opleiding tot onderwijsassistent versneld afgerond, waarna ik anderhalf jaar werkzaam ben geweest in het onderwijs. Vervolgens heb ik 2,5 jaar gewerkt bij Industrial Auctions. Toen ik op zoek ging naar een nieuwe uitdaging waarbij ik weer met kinderen en jongeren kon werken, kwam ik al snel uit bij de FCE Foundation.

Sport speelt al van jongs af aan een belangrijke rol in mijn leven. Ik voetbal sinds mijn vierde bij Best Vooruit en ben graag actief bezig. Tijdens mijn opleiding tot onderwijsassistent heb ik daarnaast een sterke passie ontwikkeld voor het werken met kinderen. Ik vind het belangrijk om hen een positieve ervaring te bieden en een glimlach op hun gezicht te toveren.

Met deze combinatie van sport en werken met jongeren kijk ik ernaar uit om binnen de FCE Foundation mooie projecten te realiseren en impact te maken in de regio.

Uit de categorie ingezonden brieven
Afgelopen zaterdag hebben wij met Samen Lachen mogen genieten van een geweldige voetbalwedstrijd: FC Eindhoven tegen Almere City FC! Het uitje was geheel verzorgd door FC Eindhoven zelf. Toen we aankwamen werden we meteen begeleid naar onze plaatsen. Hier hebben de kids genoten van een spannende wedstrijd, want het was tot het laatst spannend wie zou winnen! Bovendien mochten de kinderen van tevoren raden wat de tussenstand en eindstand zouden worden, met als prijs een echte FC Eindhoven voetbal! Aan het einde van de wedstrijd konden de kids nog genieten van frietjes, en hebben ze zelfs nog wat spelers mogen ontmoeten. Een erg geslaagd uitje!

FCE Foundation is blij dat de dag voor alle Samen Lachen kids meer dan geslaagd was en hopen dat ze in de toekomst terugkomen naar het Jan Louwers Stadion.

Profvoetballers trainen met kinderen bij FC Straat

In samenwerking met Dynamo Jeugdwerk en de gemeente Eindhoven gaat de FCE Foundation tijdens elke FC Straat-cyclus langs bij ieder deelnemend Cruyff Court voor een speciale editie van FC Straat. Daarbij neemt de club twee profvoetballers mee voor een exclusieve training. Bij het Cruyff Court in Tongelre waren Owen Renfrum en Thijs Muller te gast.

Jan Poortvliet geeft tekst en uitleg tijdens FC Eindhoven Praat

Eind maart was het dan eindelijk zover: op verzoek van veel deelnemers was Jan Poortvliet de gastspreker tijdens een editie van FC Eindhoven Praat. Hij vertelde over zijn visie op de huidige selectie en blikte vooruit op de slotfase van dit seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Ook keek hij alvast naar de langere termijn van FC Eindhoven, die hij vol vertrouwen tegemoetziet, als trainer of als supporter.

Opnieuw deelnemersrecord bij internationale FCE OldStars Cup 2026

Op donderdag 30 april vindt de vierde editie van de FCE OldStars Cup plaats. Walking Football-teams uit binnen- én buitenland komen naar Eindhoven om te strijden om de titel én de eer van sportiefste team.

De inschrijving is inmiddels gesloten, en met trots maken we het deelnemersveld van dit jaar bekend. Titelverdediger FC Schalke 04 is opnieuw van de partij en gaat voor prolongatie.

Dit belooft een prachtig spektakel te worden dat je niet wilt missen. Hopelijk zien we je daar!

Mooie mijlpaal voor deelnemers Rug-dekking

De afgelopen periode hebben de deelnemers intensief gewerkt aan hun ontwikkeling. Dit heeft geresulteerd in het behalen van hun eerste twee certificaten: de stewardcursus en het verkeerscertificaat. Hiermee zetten zij belangrijke stappen richting meer verantwoordelijkheid, structuur en toekomstperspectief.

Daarnaast hebben de deelnemers hun eerste praktijkervaring opgedaan tijdens twee thuiswedstrijden van FC Eindhoven, waar zij stage liepen als steward. In en rondom het stadion kregen zij de kans om mee te draaien in een realistische werkomgeving, samen te werken en verantwoordelijkheid te nemen.

FCE Foundation is erg trots op de inzet en groei die de deelnemers laten zien en kijken uit naar de volgende stappen binnen hun traject.